ثبت سفارش,واردات,وسایل نقلیه موتوری,لیفتراک

اخبار و اطلاعیه ها

 تعرفه ثبت سفارش وسایل نقلیه موتوری اعلام شد
تعداد امتيازات: (0)

تعرفه ثبت سفارش وسایل نقلیه موتوری اعلام شد

04 تیر 1397 Article Rating

تعرفه ثبت سفارش انواع وسایل نقلیه موتوری در سه گروه برای ثبت سفارش شرکت های دارای نمایندگی رسمی و متقاضیان استفاده از مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور گمرگی اعلام شد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی،تعرفه ثبت سفارش انواع وسایل نقلیه موتوری در سه گروه برای ثبت سفارش شرکت های دارای نمایندگی رسمی و متقاضیان استفاده از مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور گمرگی اعلام شد. 

بر اساس اطلاعیه ثبت سفارش وسایل نقلیه موتوری، تعرفه های جدید وسایل نقلیه شامل گروه های زیر برای ثبت سفارش شرکت های داران نمایندگی رسمی و متقاضیان استفاده از مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور گمرگی در سامانه تجارت از سوی سامانه همتا اعلام شده است که بر این اساس وسایل نقلیه موتوری به سه دسته تقسیم شده و جزئیات این اطلاعیه به شرح زیر است: 

گروه ۱: شامل خودروهای سواری، خودروهای تجاری حمل مسافر (ون، مینی بوس، اتوبوس)، خودرو تجاری حمل بار (وانت، کامیون، تریلر و ...)، موتور سیکلت و دوچرخه موتوردار و بدون موتور، خودروهای راه سازی و معدنی(بولدوزر و ...) و ماشین آلات خاص (لیفتراک و ...) 

متقاضیان واردات کالاهای فوق لازم است برای دریافت شناسه کالا و ثبت اطلاعات نمایندگی آن در سامانه جامع تجارت و سامانه مجوزها به دفترصنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند. 

گروه ۲: شامل فهرست تعرفه های خودروهای راه سازی و معدنی اعلامی معاونت امور معادن و صنایع معدنی (جهت مستثنا شدن از اخذ نمایندگی) 

متقاضیان واردات کالاهای فوق که فاقد نمایندگی هستند لازم است بعد از اخذ شناسه های کالایی از دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه به دفتر بهره برداری معادن، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده تا «مجوز ورود جهت ثبت سفارش» برایشان صادر شود. متقاضیان جهت استفاده از مجوز فوق در هنگام ثبت کالای پیش فاکتور بایستی گزینه «مشمول ماده ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور گمرکی» را انتخاب کنند. 

گروه۳: شامل فهرست تعرفه های خودروهای کشاورزی (تراکتور و ...) 

متقاضیان واردات خودروهای کشاورزی لازم است برای دریافت شناسه کالا و ثبت اطلاعات نمایندگی آن در سامانه جامع تجارت و سامانه مجوزها به دفتر ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند. 

 

 

 

منبع خبر:بازدید

نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات کاربران

No comments match criteria.